Avrupa Ekonomi Bölgesi’nin üyesi olmayan kişi ve firmaların Belçika genelindeki kullanıcılara kripto para hizmeti sunamayacağını belirten Finansal Hizmetler ve Piyasalar Otoritesi (FSMA), Binance’in ülke çapındaki faaliyetlerini derhal durdurmasını istedi.

Düzenleyici kurum tarafından yapılan açıklamada, “Avrupa Ekonomi Bölgesi üyesi olmayan Belçika genelinde kripto para hizmeti sunmaktadır. Bu işlemler yönergeler gereği kanun dışıdır ve Binance’in derhal ülke genelindeki kripto para hizmetlerini durdurması gerekmektedir.” ifadelerine yer verildi.

Ülke genelinde benzer faaliyetleri gösteren 27 kurum olduğu belirtilen açıklamada, bunların 19’unun Avrupa Ekonomi Bölgesi dışında kayıtlı olduğuna vurgu yapıldı.

Konuyla ilgili konuşan bir Binance sözcüsü, “Devam eden görüşmelerimize rağmen FSMA’nın bu karara vardığını öğrenmek bizi hayal kırıklığına uğrattı. Bildirilerinin ayrıntılarını gözden geçiriyoruz ve yükümlülüklerimize uygun olarak Belçika’daki ve dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerle işbirliği içinde çalışmaya devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Avrupa’da MiCA’nın onaylanmasıyla birlikte bölge genelinde düzenleyici uyumluluk için çalışmalarını hızlandıran Binance, son 1 ay içerisinde Hollanda’dan lisans alamadığı için ve Güney Kıbrıs’tan ise Avrupa Birliği’nin MiCA mevzuatının gerekliliklerini yerine getirmeye odaklanabilmek için çekildi.

Öte yandan Binance’in İngiltere birimi Binance Markets Limited’ın (BML) kaydının talep üzerine silindiğini açıkladı.

©Sonhaber.eu 

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

Editör: Aslı Onuş