Flaman toplu taşıma şirketi De Lijn, yeni bir uygulamayı Çarşamba günü hayata geçirdi. Otobüs veya tramvay içinde ya da duraklarında bir eşya kaybedenler, artık bu eşyalarını geri almak için 12,25 euro ödemek zorunda. Yapılan ödeme sonrasında kayıp eşyalar sahibine posta ile gönderilecek.

De Lijn toplu taşıma araçlarında veya duraklarında bulunan kayıp eşyalar, tek merkezde toplanacak. Eşyalar fotoğraflanıp çevrimiçi bir platforma yerleştirilecek. Yolcular, bu site üzerinden kendilerine ait olan eşyaları geri talep edebilecek. Ödemesi yapılan eşya, sahibine bpost aracılığıyla teslim edilecek. Bulunan eşyalar 6 ay boyunca bu merkezde saklanacak.

De Lijn açıklamasına göre, kayıp eşyayı sahibine ulaştırmak için alınan 12,25 euronun 5 eurosu idari masraflar ve 7,25 eurosu da posta ücreti için talep ediliyor.

De Lijn araçlarında kaybolan bir eşyayı geri almak daha önce ücretsizdi. Ancak yolcunun, bazen uzak olan bir kayıp eşya ofisine veya noktasına gitmesi gerekiyordu. Toplu taşıma şirketi, yeni çalışma yöntemiyle "tek tip, güvenli ve verimli bir çözüm" sağlandığını, böylece yolcuların artık bir kayıp ofisine gitmek zorunda kalmayacaklarını belirtiyor.

De Lijn'de her yıl en az 40 bin eşya bulunduğunu ve bu eşyalardan ancak yüzde 20 ila 25 kadarının sahiplerine geri döndüğünü belirtiyor. Şirket, yeni yöntem sayesinde bu oranın artacağını düşünüyor.
©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Tatile evcil hayvanı ile çıkanlar için Avrupa Birliği sağlık ve güvenlik kuralları Tatile evcil hayvanı ile çıkanlar için Avrupa Birliği sağlık ve güvenlik kuralları

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

Editör: Aslı Onuş