Belçika’nın Gent şehrine bağlı Lochristi ilçesi Dahlialaan adresinde ikamet eden bir Türk aile yaşadıkları kaza ile perişan oldu. 

Belçika basınında çıkan haberlere göre Pazar günü gerçekleşen kazada kuaför olarak çalışan baba E. A. G., alışveriş yapmak için evden çıktı. Arabası ile garaj yoluna doğru geri geri yanaşan adam, o sırada garaj önünde oynayan 18 aylık bebeğini fark etmedi ve çarptı.

Baba hemen arabasından inerek çocuğunu kurtarmaya çalıştı. Çevrede bulunan mahalle sakinleri de babaya yardım etmek için seferber oldu. 

Öğle saatlerinde meydana gelen kaza üzerine olay yerine çok hızlı bir şekilde intikal eden ambulans ekipleri ne yazıkki küçük çocuğa yardım edecek vakit bulamadı. 18 Aylık A. G. olay yerinde vefat etti.

Kızı oynasın diye bahçeli eve geçmişler
Basına açıklama yapan ailenin bir yakını hem pedagog olarak savunmasız gençlere yardım veren bir kurumda çalışan annenin hem de kuaför olarak çalışan babanın durumunun çok kötü olduğunu aktardı. Açıklamada, babanın araç kullanırken dikkat etmediği için annenin de kızı dışardayken yanında olmadığı için kendini suçlu ve perişan hissettiğini aktardı.

Ailenin bir başka yakını ise yaklaşık ailenin “Kızlarının dışarıda oynayabilmesi için” bir yıl önce bahçeli bir ev hayali ile bu adrese taşındığını belirterek  “Kızlarının dışarıda oynayabilmesi için, bir bahçe istediklerinden bu evi yeni aldılar. Bu bir kaza, korkunç bir kaza” dedi.

Kazanın ardından ailenin yakınları, anne ve babaya destek olmak için olay yerinde toplandı. Yaşanan talihsiz kaza tüm mahalle sakinleri ve ailenin yakınları arasında büyük üzüntüye neden oldu. 

Savcılık kazayla ilgili bir uzman atayarak, olayın araştırılmasını istedi.

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Editör: Aslı Onuş