Belçika'nın Anvers kentinde otobüslere saldırılar arttı, şoförler iş bıraktı Belçika'nın Anvers kentinde otobüslere saldırılar arttı, şoförler iş bıraktı

Federal karayolu polisi ve yerel polis teşkilatlarının koordinesinde yapılacak denetimler  cuma günü saat 18:00'den pazartesi sabahı 06:00'ya kadar  devam edecek.

"Direksiyon başında, alkol ve uyuşturucusuz bir hafta sonu" adlı denetim trafik güvenliğine dikkat çekmek ve sürücüleri bilinçlendirmek amacıyla yedinci kez organize ediliyor.

Geçen yıl Haziran ayında yapılan denetim sırasında, kontrol edilen sürücülerin yüzde 2,29'u alkollü veya uyuşturucu etkisi altında araç kullanırken yakalandı. 2022 Ocak ayında bu oran yüzde 1,62 olarak kaydedilmişti.

Polis, alkollü araç kullanımının trafik kazalarının en önemli nedenlerinden biri olduğunu vurgulayarak sürücüleri dikkatli olmaya çağırdı.

Haber: Halil Uygun

©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.