Belçika’nın Tongeren kentinde yaşanan bir tecavüz vakası, tüm ülkeyi şoka uğrattı. Korkunç hikaye adamın gelininin durumdan şüphelenmesi ile ortaya çıktı. Savcılık 57 yaşındaki D.B. hakkında şuanda 29 yaşında olan kızını neredeyse 20 yıl boyunca tecavüz ettiği iddiası ile 12 yıl hapis cezası isteminde bulundu.

Olayın kız 8 yaşındayken başladı
Mağdura göre, her şey sekiz yaşındayken babası tarafından banyoda ilk kez tecavüze uğradığında başladı. İddiaya göre 12 yaşından itibaren düzenli olarak akşam yemeğinden sonra aniden uykuya dalma gibi semptomlar gösteren genç kızın akrabaları annesinde de böyle bir rahatsızlık bulunduğu için genetik olabileceği üzerinde durdu.

Bu nedenle kızı ve annesini çok fazla sıkıştırmamaya çalışan ailenin bilmediği nokta baba D.’nin o dönemde kendi sapkınlığını tatmin etmek için kızına uyku ilacı verdiğiydi.

Sahte e-posta hesabı
Genç kız 2020 yılında ebeveynlerinin yanından başka bir eve taşındı. Baba ise kızı hafta sonları eve çekmek için yeni bir plan yaptı. Baba hastanede karşılaştığını iddia ettiği ve kızı ile eşinin hastalık belirtileri hakkında konuştuğunu söylediği sözde bir akciğer uzmanı adına, sahte bir e-posta hesabı oluşturdu.

Sahte hesaptan kendisine ve kızına gönderdiği e-postalarda, doktor adına kızının uyması gereken bir ilaç programını verdi. Buna göre sözde uyku hastalığını kontrol altına almak için kızın her sekiz haftada bir, Cumartesi günleri beş adet hap alması gerekiyordu.

Bu da kızın ilaçları aldığı gün yemekten sonra bayılmasına ve babası tarafından defalarca tecavüze uğramasına neden oluyordu. Annesi de o gecelerin her birinde, adamın muhtemelen akşam yemeğine kattığı uyku hapları yüzünden derin bir uykuya dalıyordu.

Yengesi bu iğrençliği ortaya çıkarttı!
Sonunda, şimdi 29 yaşında olan kadının erkek kardeşinin karısı, uyku sendromu ve kayınpederinin öne sürdüğü hikaye hakkında giderek daha fazla soru sormaya başladı ve genç kadını, durumun aslında farklı olabileceği yönünde ikna etti.

Mağdur kadın, yengesi ve erkek kardeşinin desteğiyle babasını tuzağa düşürmek için son bir kez daha ilaç almaya ve olayların gerçekleşmesine izin vermeye karar verdi. Ertesi gün, yani 5 şubat 2023 günü, uyuşturucunun etkisindeyken Leuven'deki bir tıp merkezine giden kadın burada fiziksel muayene oldu ve delil topladı. İşte o zaman korkunç hikaye de ortaya çıktı.

Savcılık 12 yıl hapis isteminde bulundu
Kızın annesi de 30 yıldır kızıyla aynı semptomlarla mücadele ettiğini belirterek, kızlarının henüz doğmadığı ya da çok küçük olduğu dönemde kendisinin de kocası tarafından yıllarca tecavüze uğradığını öne sürdü. Ancak bu suçlama henüz dava dosyasına eklenmedi.

Tongeren savcısı, Hasselt cezaevinde tutuklu bulunan D.B. için 12 yıl hapis cezası talep ediyor. Kendisi sadece 2020'den sonra işlenen suçları itiraf etti. 2001-2020 yılları arasındaki tecavüzlerin yalan olduğunu söyledi.
©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

Editör: Aslı Onuş