Aracının yakıtından tasarruf etmek isteyenler için güzel bir gelişme yaşandı. Benzin ve dizel fiyatlarına indirim geldi. Enerji federasyonu Energia'nın verilerine göre, 98 oktan benzin için bu fiyat Mart 2022'den bu yana en düşük seviyeye geriledi.

95 Oktan benzin (E10) litre başına 2,5 cent, 98 oktan benzin (E5) ise litre başına 4,5 sent daha ucuz olacak. Bu indirimle birlikte, 95 oktan benzinin litre fiyatı en fazla 1,6470 euro'ya, 98 oktan benzinin litre fiyatı ise en fazla 1,8480 euro'ya düşecek.

Dizel (B7) için de litre başına 4,3 sentlik bir indirim uygulanacak ve maksimum fiyat 1,7830 euro'ya düşecek.

Bu indirimler, özellikle yakıt maliyetlerini düşürmek isteyen araç sahipleri için önemli bir fırsat sunarken, aynı zamanda Belçika ekonomisine de canlılık kazandırmayı hedefliyor.

Haber: Halil Uygun
©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

Editör: Aslı Onuş