Belçika koronavirüs kurallarını gevşetmekten vazgeçti

banner94

Belçika'da geçen haftadan bu yana koronavirüs bulaşma katsayısının 1,1'e yükselmesi ve vaka sayılarının yeniden artması üzerine, Ulusal Güvenlik Konseyi, önlemleri gevşetmeme kararı aldı.

BELÇİKA 15.07.2020, 21:08 25.08.2020, 00:03
Belçika koronavirüs kurallarını gevşetmekten vazgeçti
banner119

Başbakan Sophie Wilmes, daha önce 0,8 olarak açıklanan virüs bulaşma kat sayısının yeniden 1'in üzerine çıkmasını, "Bu iyiye işaret değil" diye değerlendirdi.

Wilmes başkanlığında toplanan Belçika Ulusal Güvenlik Konseyi, durumun daha da kötüye gitmemesi için, kısıtlamaları gevşetmekten kaçınma kararı aldı.

Belçika'da 1 Ağustos'tan itibaren, daha fazla normalleşme planları yapılıyordu. Hükümet, kültürel ve sosyal etkinlikler ile kitlesel faaliyetlere daha fazla sayıda kişinin katılımına izin verilmesi görüşündeydi. Ancak son gelişmelerden sonra, bu plan askıya alındı.

Başbakan Wilmes, durumun şimdilik yeni bit aşamaya geçmek için uygun olmadığını söyledi. Belçika hükümeti, salgına ilişkin gelişmeler ışığında kuralların gevşetilip gevşetilmemesine önümüzdeki günlerde karar verecek.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız
 

-

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@