Belçika'da 18 Mayıs’tan itibaren düğün ve cenaze etkinliklerine izin

banner94

Belçika'da 18 Mayıs’tan itibaren düğün ve cenaze gibi etkinliklerin yapılmasına belirli koşullarda müsaade edilecek.

BELÇİKA 29.04.2020, 13:13 25.08.2020, 00:54
Belçika'da 18 Mayıs’tan itibaren düğün ve cenaze etkinliklerine izin
banner119

Belçika'da Kovid-19 salgını kapsamında uygulanan "kısmi tecrit" üç aşamada kaldırılacak. Belirlenen tarihler Kovid-19 vaka sayılarının kötüleşmesi durumunda değişebilecek.

Ülkede ilk aşamada 4 Mayıs'tan itibaren sosyal mesafe kurallarına uyulması kaydıyla bazı mağazaların açılmasına izin verilirken, bisiklete binmek ya da en çok üç kişiye kadar grup halinde yürüyüş serbest olacak.

Toplu taşımada maske kullanımının zorunlu olduğu Belçika’da, 11 Mayıs sonrasında bazı dükkanların açılmasına izin verilecek.

Ülkede 18 Mayıs’ta kademeli olarak okulların yeniden açılması planlanırken, düğün ve cenaze gibi etkinliklerin yapılmasına belirli koşullarda müsaade edilecek.

Hastalığın ilerleme seyrine göre 8 Haziran’da üçüncü aşamaya geçecek hükümet, bu aşamada restoran, kafe ve mağazaların açılmasını öngörüyor. Bununla beraber festivaller ve toplu etkinlikler ise 31 Ağustos'a kadar yasak olacak.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız
 

Yorumlar (1)
Esref Asiran 1 yıl önce
Cok guzel almayi dusunuyorum boyle bir evi fakat corona engel oluyor.ikinci sorun 150 bin euro pesin versem kalan borcumu nasil sartlarda odeyecegim.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@