ANKARA (AA) - Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 2016 Rio Olimpiyatları'nda Türkiye'yi temsil edecek milli güreşçileri kabul ederek, moral verdi.

ANKA Park içindeki koordinasyon merkezinde gerçekleştirilen kabule, Serbest Güreş Milli Takımı'nda yer alan ASKİ Sporlu Taha Akgül, Mustafa Kaya ve İbrahim Bölükbaşı katıldı.

Sporcuların toplantı salonu önünde çiçeklerle karşıladığı Gökçek, burada yaptığı konuşmada, ASKİ Sporlu güreşçilerin başarılı olacağına inandığını belirterek, "Allah muvaffak etsin ve gücünüze güç katsın. Sizlerle gurur duyuyoruz. Başarılı olacağınıza inanıyoruz. İnşallah şampiyon olarak milletimize moral verirsiniz. 4'te 4 yapın, size anlı şanlı karşılama yapayım." diye konuştu.

Taha Akgül de olimpiyatın stresli olduğunu belirterek, "Dünya şampiyonasındaki rakiplerim burada olacak. Ancak olimpiyatlar farklı bir havada oluyor. Olimpiyat köyüne girince her şey değişiyor." ifadelerini kullandı.

Melih Gökçek, önce sporcularla daha sonra da ASKİ Sporlu yönetici ve teknik heyetle fotoğraf çektirdi.

Kabule, sporcuların yanı sıra ASKİ Spor Kulübü Başkanı Ahmet Erbağ, Serbest Güreş Milli Takım Antrenörü Abdullah Çakmar ve kulüp yetkilileri katıldı.

Bu arada, Grekoromen Güreş Milli Takımı'nda bulunan ve bu gece Rio'ya hareket edecek Rıza Kayaalp ise kabulde yer alamadı.