Avusturya’nın Oberösterreich bölgesi, ailelere maddi destek sağlama kararı verdi. Buna göre okul masrafları ve bebek bezleri maliyetlerinin bir kısmı karşılanacak. 

Avusturyalı siyasetçiden tartışma yaratan ırkçı sözler: Domuz eti yemeyen teröre meyilli olur! Avusturyalı siyasetçiden tartışma yaratan ırkçı sözler: Domuz eti yemeyen teröre meyilli olur!

Düşük gelirli ailelere Okul Spor haftası için çocuk başına 100 euro’ya kadar yardım yapılacak. Destekten yararlanmak isteyen ailelerin, “Schulsportwochen” servis merkezine başvurması gerekmekte. Başvuru yapacak ailelerin sosyal yardım aldıklarını beyan etmeleri gerekmekte. 

Destek almak isteyen aileler “Schulsportwochen-100er” başvurusu için [email protected] adresine e-posta gönderebilir.

Windelgutschein: Bebek Bezleri için İndirim Kuponu
Ailelere yapılan bir başka maddi destek de bebek bezleri için. Bebeği olan aileler “Windelgutschein” adı altında, bebek bezi kuponu alabiliyor. Bu kuponlar atık yönetimi birlikleri, belediyeler, uzman mağazalar ve sürdürülebilir yaşamı destekleyen WIWA derneği tarafından sağlanıyor. 

Anne-Baba Pasosu ile ya da çocuğun doğum belgesiyle birlikte alınabilen kuponlar en az 90 euro değerinde.
©Sonhaber.eu 

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.