Anadolu Festivali Vakfı tarafından Het Amsterdamse Bos’da organize edilen festival, iki hafta sonu boyunca birçok etkinliğe sahne oluyor.

Festival kapsamında tiyatro gösterilerinden, yazar buluşmalarına, ebru, hat ve cam üfleme sanatlarından, mehter ve halk oyunları gösterilerine kadar çok sayıda etkinlik düzenleniyor. Katılımcılar ayrıca simit, gözleme, mantı tatlılar ve Anadolu’nun birçok lezzetini tatma imkanı buluyor.

Etkinlikte, "ütü tost" ismiyle sosyal medyada da ünlenen Adana'nın; sucuk, yumurta, domates ve bol acı pul biber ile sac üzerinde yapılan tostunu bulmak da mümkün. Ünlü şef Burak Özdemir'in de önümüzdeki hafta festivale katılacağı belirtiliyor.

Etkinlikte yazar Hatayi İnanç, Dr. Savaş Şafak Barkçin ve Hatice Kübra Kongar ile sanatçı Necla Nazır ve Mikail Şimşek katılımcılarla sohbet etti.

Festivalde, çizgi filmlerinden Rafadan Tayfa, Bob Usta, İtfaiyeci Sam ve Çatpat Profesör karakterlerinin tiyatro gösterileri yanı sıra halk sanatlarından orta oyunu, Kafkas oyunları, mehteran ve folklor performansları da gerçekleştirildi.

Aile ortamı ve sıcaklığında,  Het Amsterdamse Bos, Land van Bosse, 1182 DB Amstelveen adresinde gerçekleşen festival, bu hafta sonu 23, 24, 25 Haziran tarihlerinde açık olacak.

anadolu festijn 2023 01

©Sonhaber.eu 

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.euya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.