Her yıl ocak ayının üçüncü cumartesi günü yapılan ve bu yıl 13. kez gerçekleştirilen "Ulusal Lale Günü" etkinliği, Amsterdam'daki Müzeler Meydanı'nda yapıldı.

Hardwell adı verilen lale türünün ilk defa eklendiği bu yılki serginin teması "Haydi dans edelim!" oldu. Etkinliğin açılışını, sahne adı Hardwell olan Hollandalı DJ ve prodüktör Robbert van de Corput yaptı.

Lale üreticileri tarafından sergilenen ve farklı renklerdeki 200 binden fazla laleden almak isteyen binlerce kişi, sabah erken saatlerden itibaren meydanda sıraya girdi. Ellerindeki keseleri rengarenk lalelerle dolduran ziyaretçiler, meydanda çiçekler arasında fotoğraf çektirdi.

AA-20240120-33490163-33490155-HOLLANDADA_ULUSAL_LALE_GUNU_ETKINLIGI_DUZENLENDIEtkinliğe ait fotoğrafları Foto Galeri'de görebilirsiniz.

Anavatanı Türkiye olmasına karşın Hollanda ile özdeşleşen lale, ülke ekonomisi için büyük önem taşıyor. Yılda 4 milyardan fazla lale soğanı eken Hollandalı üreticiler, bunların yarıya yakınını ihraç ediyor.

Etkinliğe ait fotoğrafları Foto Galeri'de görebilirsiniz.

©AA

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.