Almanya toplu ulaşım şirketi Deutsche Bahn, şuanda kullanılan plastik 'Bahncard 25 ve Bahncard 50' indirim kartlarının plastik versiyonlarının tedavülden kaldırılacağını açıkladı. Bu kartlar yerinde aynı indirim kartları sadece dijital formatında satın alınabilecek.

Açıklamada bu değişikliğin, şirketin sürdürülebilirlik ve dijitalleşme çabalarının bir parçası olduğu, bu kartı kullanan vatandaşların yüzde 60’ının dijital versiyonunu tercih ettiği kaydedildi.  belirtildi.  
Yolcular bu indirim kartlarını dijital alabileceği gibi isterlerse satın aldıkları indirim kartlarının çıktısını da alabilecek.

Şirket bu değişiklikle yıllık 30 ton plastik tasarrufunun sağlanacağını tahmin ediyor.

Bazı tüketiciler endişeli
Federal Tüketici Koruma Birliği'nin (vzbv) anketine göre, Almanların yüzde 64'ü, tren bileti rezervasyonlarının yalnızca internet veya uygulama üzerinden yapılmasını tercih etmiyor. Özellikle 50 yaş ve üstü kişilerin yüzde 75’i dijital versiyonları istemiyor. Bazı tüketiciler ise özellikle kişisel veri paylaşımı konusunda endişe yaşıyor. 
©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

Editör: Aslı Onuş