Almanya’nın Münih kentinde yaşayan taksici Suat Öcalan, kaldırımda bulduğu içi para dolu çantayı vicdanının sesini dinleyerek sahibine teslim etti. Çantanın sahibi Hollandalı genç Öcalan’a teşekkür etti ve kendisine 200 euro hediye etti.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre 63 yaşındaki Suat Öcalan, eşini klinik randevusuna götürürken kaldırımda içinde para dolu bir çanta buldu. Kayserili taksici gazeteye yaptığı açıklamada  “Yürürken içinden 14 bin 535 euro, kimlik, ehliyet, kredi kartı ve belgeler olan çanta buldum.” dedi.

Türkiye’de aracını bırakacak gurbetçiler için 185 gün şartı nasıl hesaplanır? Türkiye’de aracını bırakacak gurbetçiler için 185 gün şartı nasıl hesaplanır?

Çantayı bulduğu anda yanından geçen iki kadının ‘Paraları aramızda paylaşalım’ dediğini aktaran Suat Öcalan, “Vicdanımın sesine kulak vererek çantayı polise teslim ettim” şeklinde açıkladı.
Polisin Hollanda’dan otomobil almaya gelen çanta sahibi 25 yaşındaki gence ulaştığını ve kendisini karakola davet ettiğini belirten Öcalan, “Genç bana dürüstlüğüm karşılığında 200 euro hediye etti” dedi.
©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.