banner112

Almanya'da Ramazan ayında 8 rekat teravih kılınacak

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği Genel Başkanı Kazım Türkmen, bu yıl ramazan ayında koronavirüs önlemleri çerçevesinde teravih namazlarının 8 rekat kılınacağını açıkladı.

ALMANYA 08.04.2021, 19:14 08.04.2021, 19:18
Almanya'da Ramazan ayında 8 rekat teravih kılınacak

Türkmen, yaptığı yazılı açıklamada, ramazan ayı boyunca irşat programlarının internet üzerinden çevrim içi olarak sunulacağını belirtti.

12 Nisan Pazartesi günü ilk teravih namazının kılınıp 13 Nisan Salı günü ilk orucun tutulacağını hatırlatan Türkmen, "Bir aylık rahmet, bereket ve mağfiret mevsimi evlerimize, beldelerimize ve yurtlarımıza misafir olacak, kalpleri Allah ve Peygamber sevgisi ile dolu müminlerin arınmasına vesile olacaktır" ifadesini kullandı.

Türkmen, DİTİB olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da ramazan ayını çeşitli etkinliklerle değerlendireceklerini belirterek "Ramazan boyunca salgın nedeniyle teravih namazları 8 rekat olarak kılınacak, irşat programları on-line olarak devam edecek, mukabeleler okunmaya devam edecektir. Belki yüz yüze değil ama on-line olarak kadınlarımıza ve gençlerimize yönelik programlarımız da ramazan boyunca yapılacaktır" dedi.

Fitre miktarı 10 euro olarak belirlendi

Bu yıl fitre miktarının 10 euro olarak belirlendiğini kaydeden Türkmen, fitre ve zekat bağışlarıyla başta Türkiye olmak üzere dünyanın dört bir köşesindeki ihtiyaç sahibi mazlum ve mağdurlara yardım edeceklerini belirtti.

Almanya'nın Köln kentinde genel merkezi bulunan DİTİB, Almanya çapında 900'den fazla camisi bulunuyor.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz: t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Yorumlar (3)
Özkan Ş. Maraşlıoğlu 10 ay önce
Iyide 8 rekat bile olsa(22.00 den sonra soka çıkma yasağı olan ülkeler) Teravih Namazını hangi ara kılacak!!!
Ali Durmaz 10 ay önce
8 rekat namaz kilana Corona bulasmiyacakmiymis
Tugbaa@ 10 ay önce
8 rekat kilinca virus bulasmiyacak ama 20 rekat kilinca bulasak oylemi..?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@