Üretici Estyria Naturprodukte GmbH  tarafından yapılan bir açıklamada, yapılan kontroller sırasında ay çekirdeklerinde salmonella tespit edildiği ve bu nedenle ürünlerin geri çağrıldığı belirtildi.

Açıklamada, salmonella bakterisinin mide ve bağırsak rahatsızlıklarına yol açabileceği, bu sağlık riski nedeniyle son kullanma tarihi belirtilen paketlerin geri çağrıldığı ve market raflarından derhal toplatıldığı vurgulandı. Tüketicilerin belirtilen ürünleri kesinlikle kullanmaması tavsiyesinde bulunuldu.

Geri çağrılan ürün
Ürün adı:
Gut Bio Sonnenblummenkerne - Organik Ay Çekirdeği, 650g
Parti numarası: 23007616/1
Son Kullanma Tarihi: 03.2025

ay çekirdeği aldi

Almanya’da tartışma yaratan cinsiyet değiştirme yasası Bundestad’da onaylandı Almanya’da tartışma yaratan cinsiyet değiştirme yasası Bundestad’da onaylandı

Daha önceden satın alan müşterilerin ürünü tüm ALDI Nord veya ALDI SÜD şubelerine geri götürebileceği ve satın alım bedelinin kendilerine iade edileceği belirtildi. İade işlemi için satın alma fişine gerek bulunmamaktadır.

Salmonella semptomları nedir?
Salmonella bakterisi özellikle küçük çocuklar ve bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerde büyük sorunlar yaratabiliyor. Belirtileri, mide virüsünün belirtilerine benzer. Salmonella semptomları ishal, ateş, titreme, karın ağrısı, kusma (bazen), baş ağrısı veya dışkıda kan şeklinde kendini gösterir.

Bu belirtiler Salmonella ile enfekte olan kişide, tipik olarak bakterilere maruz kaldıktan 12 ila 72 saat sonra ortaya çıkar. Semptomlar genellikle dört ila yedi gün sürer ve tedavi olmadan kendiliğinden düzelir. Semptomların geçmediği durumlarda mutlaka doktora başvurulmalıdır.
©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.