banner84

Namibya'nın genç liderlerinden bir tanesi Türkiye Burslusu

Türkiye Burslusu olarak Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde eğitimine devam eden Güney Batı Afrika ülkelerinden Namibyalı Shaandre Cavi

YAŞAM 25.03.2016, 16:49 25.03.2016, 16:49
Namibya'nın genç liderlerinden bir tanesi Türkiye Burslusu
Türkiye Burslusu olarak Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde eğitimine devam eden Güney Batı Afrika ülkelerinden Namibyalı Shaandre Cavin Finnies, 2014’te ülkesinin en etkili genç liderlerinden biri olarak seçildi. Finnies, Namibian Sun gazetesine verdiği mülakatta Türkiye’ye övgü dolu cümleler kurdu.

Türkiye Bursları markasıyla dünyanın hemen her ülkesinden öğrenciye Türkiye eğitim alma fırsatı sunan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın ülkelerinde en başarılı öğrencileri Türkiye’ye getirdiği bir kez daha ortaya çıktı. Türkiye Bursları ile Ankara Üniversitesi’nde eğitim alan Namibyayıl Cavin Finnies, ülkesinde 2014 yılında en etkili genç liderlerden biri olarak seçilmişti. Bu başarısıyla ülkesinde adından söz ettiren Finnies, son olarak Namibian Sun gazetesine tam sayfa röportaj verdi.

Röportajında Türkiye’ye ilişkin övgü dolu cümleler kuran Finnies, kara kıta insanının Türkiye’ye olan samimi bakış açısını daha da pekiştirdi. Finnies, Namibya’nın bağımsızlığının 26’ıncı yıl dönümünde ‘Azimli gençlerimiz’ başlığıyla yayınlanan röportajda Türkiye’de eğitim almasındaki gerekçelerini anlattı. Türk hükümetinin eğitim alanındaki kaynaklarını iyi değerlendirdiğini dile getiren Finnies, Türkiye’de çok iyi bir yönetişim olduğuna dikkat çekti.

Röportajında Türkiye’ye olan uyum sürecini de anlatan Finnies, Türk insanının misafirperver olmasının ve Türkiye’de çok sayıda uluslararası öğrenci bulunmasının Türkiye’deki ortama alışmasını hızlandırdığının altını çiziyor. Öte yandan Finnies’e Ankara’da meydana terör saldırıları da soruluyor. Yaşanan olayların akademik çalışmalarını etkilemediğini dile getiren Finnies, son patlamanın yaşandığı yere yakın olmasına karşın Türkiye’deki güvenlik güçlerinin yoğun çalışmalarından dolayı iyi korunduğunu ve kendisini güvende hissettiğinin altını çizdi.

GAZETE-1-page-001 (1)

GAZETE-2-page-001
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@