HTF Schiedam teşkilatı 25.yılını kutladı

Hollanda Türk Federasyon’a bağlı Schiedam Türk Kültür Derneği kuruluşunun 25. yıldönümü vesilesiyle düzenlediği program ile Hollanda Türk Feder

YAŞAM 13.10.2016, 13:33 13.10.2016, 13:33
HTF Schiedam teşkilatı 25.yılını kutladı
Hollanda Türk Federasyon’a bağlı Schiedam Türk Kültür Derneği kuruluşunun 25. yıldönümü vesilesiyle düzenlediği program ile Hollanda Türk Federasyon’un yeni çalışma yılının ilk kültürel etkinliğini düzenlemiş oldu. Schiedam Türk Kültür Derneği başkanı Ahmet Öneren’in açılış konuşması ile başlayan şölende sanatçılar Ali Kınık, Zafer İşleyen ve Gökhan Tekin’in renk kattığı programa Hollanda genelinden çok sayıda katılım oldu.

Programa Hollanda Türk Federasyon yönetim kurulu ve teşkilat yöneticileri yanı sıra Avrupa genelinden sivil toplum kuruluşu temsilcileri düzeyinde de katılım oldu. Coşkulu geçen akşamda Gökhan Tekin ve Zafer İşleyen’den sonra söz alan Hollanda Türk Federasyon Genel Başkanı Murat Gedik Hollanda Türk toplumuna seslenerek Avrupa Türklerinin içinde bulunduğu zor süreçte birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı. Türkiye’de 15 Temmuz gecesi ve akabinde yaşananların Türk milleti için zor bir sınav niteliğinde olduğunu belirten Gedik, toplum olarak bu süreci değerlendirirken devlet ve hükümet ayrımını iyi yapmamız gerektiğine değindi. Günümüzdeki gelişmeleri değerlendirirken geçmişte yapılanları da unutmamalıyız diyen Murat Gedik, Avrupa Türk toplumu için Türkiye’deki sorunların buraya birebir taşınmasının Hollanda’daki Türk toplumunun aleyhine olacağını da sözlerine ekledi. Gedik Hollanda siyasilerine ve medyasına da bu konuda hassas olmaları gerektiğini dile getirdi.

Genel başkanın konuşmasından sonra sahne alan sevilen sanatçı Ali Kınık katılımcılara eserlerinden türkü şöleni sundu. Sevilen sanatçıya eşlik eden katılımcılar akşama da ayrıca renk kattılar.

schied1
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@