Fransa'daki protestoda Türk göstericiler damga vurdu!

banner94

https://youtu.be/YmL11WdXMrQ Fransa’da binlerce kişi akaryakıttaki yüksek vergileri protesto etmek için bugün sokağa çıktı, yolları trafiğe kapatt

YAŞAM 17.11.2018, 21:53 17.11.2018, 21:53
Fransa'daki protestoda Türk göstericiler damga vurdu!
https://youtu.be/YmL11WdXMrQ
Fransa’da binlerce kişi akaryakıttaki yüksek vergileri protesto etmek için bugün sokağa çıktı, yolları trafiğe kapattı. Gösterilerde yaşanan kazada bir kişi hayatını kaybetti. Kaza bir araç sürücüsünün protestoculardan birine çarpmasıyla yaşandı. 3’ü ağır 47 kişi de yaralandı.

Fransalı Türkler de son dönemdeki zamları protesto etmek için sokağa çıktı. Ülkenin birçok yerinde sarı yeleklerini giyen Türkler, hükümetin dizel ve benzine getirdiği zamları protesto etti. Paris’in güneyindeki Châlette-sur-Loing’daki gösterilede de Türkler davul ve zurnalı şovu damga vurdu. Büyük coşkunun yaşandığı eylemde Türk eylemciler çaldı, Fransız göstericiler de oynadı.

“Sarı yelekler” hareketi geçen ay itibariyle başladı ve hızla büyüdü. Akaryakıtta vergilerin yükseltilmesi kararı aslında, 2017 yılının sonunda alınmış ancak yürürlüğe sokulmamıştı. Yetkililer özellikle dizel ürünlerindeki artışın sebebinin, sürücüleri daha çevre dostu araçlara yöneltmek olduğunu belirtiyorlar.

Artı33
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@