banner84

Den Haag Türk İslam Kültür Vakfı 26. Olağan Kongresi yapıldı

banner94

Divan seçimi ile devam eden kongrede divan kurulu şu isimlerden oluştu: Divan başkanı Hollanda Türk Federasyon Genel Sekreterı Erim Uğurlu, divan üyele

YAŞAM 15.01.2019, 10:25 15.01.2019, 10:25
Den Haag Türk İslam Kültür Vakfı 26. Olağan Kongresi yapıldı
banner105
Divan seçimi ile devam eden kongrede divan kurulu şu isimlerden oluştu: Divan başkanı Hollanda Türk Federasyon Genel Sekreterı Erim Uğurlu, divan üyeleri Zaandam Türk Kültür Ocağı Başkanı Ali Koca ve Maassluis Türk Kültür Derneği Başkanı Ömer Araz.

Yoğun katılımın olduğu kongrede, faaliyet, muhasebe ve denetleme raporlarının okunmasının ardından yeni yönetim, denetleme ve disiplin kurulu seçimleri yapıldı.

Yapılan seçim sonucu başkanlığa tekrar seçilen Tahsin Çetinkaya teşekkür konuşması yaptı. Çetinkaya göreve tekrar seçilmiş olmaktan gurur duyduğunu ve kendisine bu kutsal görevi tekrar layık gören teşkilat üyelerine teşekkürlerini belirtti. Tahsin Çetinkaya 25. dönemde yönetim kurulunda görev alanlara teşekkür plaketi takdim etti.

Kongrenin son konuşmacısı olarak kürsüye davet edilen Hollanda Türk Federasyon Genel Başkanı Murat Gedik ise yapmış olduğu konuşmada özellikle Türk kadının önemine vurgu yaptı ve teşkilatımızda görev yapan kadın kollarına teşekkür etti. Murat Gedik: “Türk milleti ve özellikle ülkücüler birlik ve beraberlik içerisinde hareket ettikleri müddetçe güzel işlere imza atabilecekler.

Daha güzel günler için hep birlikte elimizden geldiği kadar çalışacağız ve içeriden ve dışarıdan gelecek olan her türlü fitne ve fesatın teşkilatlarımızdan içeri girmesine engel olacağız.” Murat Gedik son olarak göreve yeniden seçilen Tahsin Çetinkaya ve yönetim kuruluna başarılar diledi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@