banner84

Amsterdam-İstanbul yolcu uçağını Kral Alexander uçurdu

banner94

Hollanda Kraliyet Hava Yolları'nda (KLM), hobi olarak pilotluk yapan ve zaman zaman tarifeli seferlerde görev alan Hollanda Kralı Willem-Alexander, bu özel

YAŞAM 25.11.2018, 12:02 25.11.2018, 12:02
Amsterdam-İstanbul yolcu uçağını Kral Alexander uçurdu
banner105
Hollanda Kraliyet Hava Yolları'nda (KLM), hobi olarak pilotluk yapan ve zaman zaman tarifeli seferlerde görev alan Hollanda Kralı Willem-Alexander, bu özel uçuşlarından birini Amsterdam-İstanbul seferinde gerçekleştirdi.

Kokpitte ikinci pilot olarak bulunan Kral Alexander'in idaresinde uçtuklarını öğrenen yolcular ise karşılaştıkları sürprizle büyük heyecan yaşadı. Uçağın yolcularından iş insanı Can Ünsalan, Her zaman bir kral, bir yolcu uçağını uçurmuyor. Benim için unutulmayacak bir anı derken, Alman asıllı ünlü oyuncu Wilma Elles ise memnuniyetini Beni İstanbul'a bir 'Kral' getirdi sözleriyle dile getirdi.

Hollanda Kralı Willem-Alexander, 22 yıldır Hollandalı havayolu şirketi KLM'nin bazı tarifeli uçuşlarında ikinci pilot olarak kokpitte yer alarak en büyük hobisini gerçekleştiriyor. Başta yolcular olmak üzere kamuoyundan gizlediği bu sırrını geçen sene açıklayan Kral Alexander'in bu gizemli uçuşlarından biri, dün Amsterdam-İstanbul seferini yapan KL1613 sefer sayılı uçuşunda yaşandı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@