Memlekete gitmek için aracı ile yola çıkacak gurbetçilere tasarruf tüyoları Memlekete gitmek için aracı ile yola çıkacak gurbetçilere tasarruf tüyoları

Belçika'nın Limburg eyaletinde 1 Amatör kümede mücadele eden Turkse Rangers, sezonun son maçında KSK Meeuwen'i mağlup etmesine rağmen play-off'a kalamadı. Başkan Cabbar Alkan, takımın gelecek planları ve sezon boyunca yaşananlar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Belçika'nın Limburg eyaletinde 1 Amatör kümede yer alan Turkse Rangers, sezonun son maçında KSK Meeuwen karşısında kendi sahasında aldığı kritik galibiyete rağmen, hedeflediği play-off grubuna kalamadı. Türk takımları arasında en üst düzeyde mücadele veren Turkse Rangers'ın başkanı Cabbar Alkan, Sonhaber.eu'ya özel açıklamalarda bulundu.

Başkan Cabbar Alkan, "Belçika'nın 1 Amatör kümede mücadele eden en üst düzey Türk futbol kulübü olmamız büyük bir başarı. Bu sezon ligi ilk beş arasında bitirerek play-off yükselme grubuna kalmayı hedeflemiştik. Ancak yaşlı futbolculardan kurulu bir takım oluşturduğumuz için sakatlanmalar beklenenden fazla oldu ve bu durum bizi zorladı. A takımda yer alan genç futbolcularımız ise yeterince verimli olamadı," dedi.

Alkan, gelecek sezona dair planlardan da bahsetti: "Yeni transferlerle birlikte gelecek sezon şampiyonluk iddiamızı sürdürmeyi hedefliyoruz. Alt yapımızı genişlettik ve eksiklikleri giderdik. 2023-2024 sezonunda 30 maçta 14 galibiyet, 8 beraberlik ve 8 mağlubiyet aldık. İlk beş arasında sezonu tamamlama şansımız vardı ancak bu başarısızlık bizi üzdü. Attığımız 59 golle ve kalemizde gördüğümüz 45 golle, sezonu tamamladık. Şampiyon olan Anvers Türkspor ve Ümitspor'u tebrik ediyor, play-off yükselme grubuna kalan FC Anadol ve Beringen Türkgücü'ne başarılar diliyorum."

Turkse Rangers'ın gelecek sezon daha başarılı olması için yapılan planlamalar ve takviyeler, takımın iddiasını artırıyor ve taraftarlarına umut veriyor.
Haber ve fotoğraf: Halil Uygun
©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.