Türk başkan spora teşfik için prim dağıtıyor

Foto: ©yenivatan.be 2015-2016 sezonunun sonuna gelindiği şu günlerde, Saint-Josse belediyesi tarafından genç sporculara yardım amaçlı dağ

SPOR 15.04.2016, 13:13 15.04.2016, 13:13
Türk başkan spora teşfik için prim dağıtıyor
Foto: ©yenivatan.be

2015-2016 sezonunun sonuna gelindiği şu günlerde, Saint-Josse belediyesi tarafından genç sporculara yardım amaçlı dağıtılan spor çekleri genç sporcuları sevindirirken, verdiği sonuç ise başta Belediye Başkanı Emir Kır olmak üzere, belediye yönetimini oldukça memnun etti.

Uygulamaya konulmasından 2 yıl sonra, belediyenin bu yardımı, git gide, bir spor tesisinde düzenli olarak spor yapan daha çok Saint-Josse’lu gence ulaşarak, spor yapma imkanı veriyor. Bu sezon, yaklaşık 323 spor yapan genç, ortalama 184,77 euro alarak bu imkandan yararlandı. Bu rakamla, 2013-2014 sezonunda verilen yardımı üçe katlanmış oldu.

Bu girişim, 2013 yılında, Saint-Josse Belediye Başkanı Emir Kır’ın isteği, Belediye Yönetiminin ise onayı ile ve Spordan sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Özkonakçı’nın çabalarıyla hayata geçirildi. Burada amaç, Saint-Josse’lu çocukların ve gençlerin, Saint-Josse Belediyesinde ya da başka bir belediyede olsun, düzenli spor yapma imkanı veren tesislerden yararlanabilmelerini sağlamaktır.

Düzenli bir spor yapmanın, çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlıklı yaşam ve bedensel ve ruhsal gelişimlerine katkısı elbette son derece büyüktür. Bu konuda Belediye Başkanı Emir Kır sporun sosyal ve eğitici yönüne de dikkat çekiyor Kır, “Spor kulüpleri kaliteli bir şekilde, profesyonel olarak çocuklara ve gençlere sporun ve disiplinin gerçek değerlerini öğretiyorlar ve onlara yeni sosyal bir çevre sunuyorlar” diye konuştu.

Saint-Josse gibi yoğun kalabalık ve genç nüfusun çok olduğu bir belediyede, vatandaşlara, enrjilerini bir nebze harcayabilecekleri alanlar, imkanlar sunmak son derece önemlidir. Bu durumun öneminden yola çıkarak, spor çekleri girişimimizin de başarısına dayanarak Belediye yönetimi spor çeklerine ayırdığı bütçeyi senede 100 bin euro’ya ulaştırmak amacıyla iki katına çıkarmıştır. 2018 yılına kadar, Belediye Saint-Josse’lu çocuklara ve gençlere spor yapma imkanı sağlamak için ise toplamda 300 bin euro’luk bir bütçenin ayrılacağı bildirildi.

Kaynak: yenivatan.be
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@