Slovenya İçişleri Bakanı Bostjan Poklukar, Slovenya’nın Schengen’i askıya alarak, ülkenin Hırvatistan ve Macaristan sınırında güvenlik kontrolleri gerçekleştirmeye başlayacağını duyurdu.

İtalya, Schengen ülkesi olan komşusu Slovenya ile sınır kapılarındaki kontrolleri artırdı. Bu kararın gerekçesi olarak Avrupa ve Orta Doğu'da yaşanan son olaylar gösterildi. Slovenya'dan da benzer bir karar geldi.

Slovenya İçişleri Bakanı Bostjan Poklukar, Schengen’i Avrupa Birliği (AB) ve Schengen üyesi olan komşuları Hırvatistan ve Macaristan’a olan sınırları için askıya aldığını ve güvenlik kontrollerinin yapılacağını duyurdu. 

Poklukar; geçici uygulamaya gerekçe olarak Avrupa’daki terör tehlikesini gösterdi, Balkan mülteci rotası üzerindeki tedbir amaçlı kontrolleri de sıklaştırmayı planladıklarını söyledi. Bakan, polislerin sınırlarda ne zaman kontrole başlayacaklarına dair bir açıklamada bulunmadı.

©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.