banner84

'Diyanet Hollanda'da toplumun huzurunu bozuyor'

banner94

Hollanda Temsilciler meclisinde CDA partisi lideri Buma tarafından sunulan önergeye VVD, PVV, CDA, ChristenUnie ve SGP partileri destek verirken PvdA ve DENK

POLİTİKA 28.09.2016, 13:02 28.09.2016, 13:02
'Diyanet Hollanda'da toplumun huzurunu bozuyor'
banner105
Hollanda Temsilciler meclisinde CDA partisi lideri Buma tarafından sunulan önergeye VVD, PVV, CDA, ChristenUnie ve SGP partileri destek verirken PvdA ve DENK partisi hayır oyu kullandı.

Hollanda'da bulunan camilerin Türkiye'den sağlanan finansal desteğinin kesilmesi ve bunun yanı sıra Türkiye'den gelen İmamların ülkede görev almaması için başlatılan çalışmanın yasalara aykırı olmasına rağmen çoğunluk tarafından desteklenmesi hayretle karşılandı.

Önergeyi destekleyen meclis üyeleri Diyanet'in Hollanda toplumu üzerinde olumsuz etkilere neden olduğu gerekçesiyle tamamen engellenmesini isterken, konuyla ilgili başbakan Rutte, '' kısıtlamalar belki olabilir,ancak tamamen yasaklamak din özgürlüğü yasasına aykırı olduğu için çokta mümkün durmuyor '' ifadesini kullandı.

Diyanet gibi Türkiye destekli kurumların 'Ankara'nın uzantısı' olarak nitelendirilirken, hükümetin Türkiye devleti ile görüşüp çifte vatandaşlık uygulamasında da sınır getirilmesini talep etmesi istendi.

SONHABER.EU
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@