19. Müsiad Expo Ticaret Fuarı, 2-5 Kasım tarihlerinde Tüyap İstanbul Fuar ve Kongre merkezinde düzenlendi. Müsiad Nederland, Başkan Ali Köklü öncülüğünde, yönetim kurulu ve kurum üyeleri ile birlikte Müsiad Expo’da temsil edildi. Müsiad Nederland standında birçok önemli ticari görüşme gerçekleştirildi.

MÜSİAD Expo 2022, 24 farklı sektörden sanayici, girişimci ve iş insanını buluşturdu; sektörel çeşitliliği, çok kültürlü katılımcı ve ziyaretçi profili, milli teknoloji projeleri ve dünyanın dört bir yanından ülke stantları ile ilgi odağı oldu.

turkhavacilik foto 1 (1)

124 ülkeden katılım sağlanan MÜSİAD Expo 2022 fuarında MÜSİAD Nederland da 35 şirket ile yer aldı.

4 gün boyunca yoğun ilgi gören MÜSİAD Nederland standı fuar boyunca ziyaretçilerini ağırladı.

Yoğun ilgiden büyük memnuniyet duyduğunu belirten başkan Ali Köklü, bir sonraki fuarda Müsiad Nederland olarak daha da geniş katılımı hedeflediklerini belirtti.

Musiad Nederland Başkanı Ali Köklü, Musiad Expo ticaret fuarını şu sözlerle değerlendirdi: “Fuarları ticaret geliştirme açısından çok önemli buluyoruz. İki yılda bir düzenlenen Müsiad Expo karma fuarının birçok sektörün ticari buluşma noktası oldu ve biz de Hollanda olarak çeşitli sektörel görüşmelere ev sahipliği yaptı. Birçok sektördeki üyelerimiz ticari tanışmalar yaptı ve fuar amacına ulaştığı. Benzer büyük organizasyonları Hollanda olarak da düzenlemek, büyük Müsiad ailesinin üyelerini bir araya getirerek, ticaretlerini geliştirmeleri için gerekli ortamları sağlamak adına sürekli çalışma içindeyiz. Ayrıca bu tanışıklıkları pekiştirmek adına yoğun katılımlı ticari geziler de organize ediyoruz”

musiad expo1 (1)
Etkinliğin açılışında konuşan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Mahmut Asmalı, MÜSİAD’ın büyük bir teşkilat olduğunu kaydetti.

Uluslararası İş Forumu IBF’nin bu sene 26. kez düzenleneceğini hatırlatan Asmalı, “Kanada, ABD, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Rusya’dan gelen binin üzerinde iş insanı ve paydaş ülke temsilcilerinin sinerjisi ile IBF 26. kongresini düzenleyecek. Forum çerçevesinde gıda güvenliği ve neslin muhafazası başlığına odaklanacağız. MÜSİAD EXPO’da bu yıl ilk kez D8 büyükelçilerinin katılımıyla D8 Büyükelçileri Zirvesi de düzenleyeceğiz.” dedi.

Fuarda sergilenen projeler arasında Akıllı İstasyon Projesi (Akıllı Direk), All Atık Projesi, Bİpos Projesi, Bİkart Projesi, Akıllı Saha Projesi, Bizim Esnaf Projesi, Bİ Kariyer Projesi, Metaverse Akademi, Bihayat Mobil Uygulama Projesi ziyaretçilerden tam not aldı.

musiad nederland genelbaskan ile-2

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.