Türkiye'nin Lahey Büyükelçiliği, Ankara Üniversitesi ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi rektörlerini ve beraberlerindeki heyeti ağırladı. Görüşmelerde, üniversitelerin Hollanda'da yaşayan vatandaşlara yönelik işbirliği faaliyetleri ele alındı.

Büyükelçilikte gerçekleşen görüşmelerde, Büyükelçi Selçuk Ünal, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Cengiz Köseoğlu ile bir araya geldi. Görüşmede, iki üniversiteden öğretim görevlileri ve Türkiye İnno Derneği yetkilileri de yer aldı.

heyet 04

Görüşme kapsamında, veterinerlik alanında bir işbirliği projesi için heyetler arasında görüşmeler yapıldı. Heyetler, Türkiye'deki üniversitelerin Hollanda'daki vatandaşlara yönelik olarak gerçekleştirebileceği işbirliği faaliyetlerini de ele aldı. Bu işbirliği faaliyetleriyle birlikte, Türkiye'nin Amsterdam Büyükelçiliği ve Amsterdam Başkonsolosluğu, Hollanda'da yaşayan vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verebilecek çalışmaları gerçekleştirecek.

heyet 03

Amsterdam Başkonsolosu M. Burak Ersoy, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar ile Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Cengiz Köseoğlu ve beraberlerindeki heyeti kabul etti ve ağırladı. Görüşme sırasında, Türkiye'nin Lahey Büyükelçiliği ve Amsterdam Başkonsolosluğu tarafından gerçekleştirilebilecek işbirliği faaliyetleri de ele alındı.

heyet 02

Bu anlamlı ziyaret vesilesiyle, Türkiye'nin Lahey Büyükelçiliği ve Amsterdam Başkonsolosluğu, Hollanda'da yaşayan Türk vatandaşlarına yönelik işbirliği faaliyetlerini önemli bir adım olarak değerlendirmektedir. Bu işbirliği faaliyetlerinin, hem eğitim ve akademik alanda hem de diğer alanlarda vatandaşlarımıza fayda sağlayacağı düşünülmektedir.

Haber: Sedat Tapan
©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

Editör: Aslı Onuş