Hollanda’dan iki araçla yola çıkan Özkan ailesi 11 Temmuz Salı günü Bulgaristan A4 otoyolunda kaza yaptı. Yerel saatle 17:45 sularında Kapıkule sınır kapısına 20 kilometre mesafe kala gerçekleşen kazada, BMW marka L-005-SL plakalı araç, 18 yaşındaki sürücüsünün aşırı hız ve dikkatsizlik nedeni ile direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu, takla atarak şarampole yuvarlandı. 

Araçta bulunan baba, anne ve aracı kullanan oğulları olay yerine gelen yardım ekipleri sayesinde Bulgaristan Svilengrad hastanesinde yoğun bakıma alındı. 

Kazada diğer araçta bulunan Özkan ailesinin kızları, yol yardım ekibini aramasına ve durumu anlatmasına rağmen “bir şey yapamayız” cevabı aldı. Bunun üzerine silayolu.com'a ulaşan kazazede site yöneticilerinin girişimleriyle gurbetçilerimize sıla yolunda yardım sunan euroturkassist şirketinden Hüssein Oral’a ulaşabildi. Oral tamamen pert olan aracın Kapıkule gümrük müdürlüğü oto parkına çekilmesini sağladı.

bulgaristan hollanda gurbetçi kaza 01

©Sonhaber.eu 
Fotoğraflar: Silayolu.com

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.