RIVM, ülke genelinde son 24 saatte 3 bin 221 kişide daha Kovid-19 tespit edildiğini açıkladı. Bugün açıklanan vaka sayısının ise dünden 955 daha az olduğu belirtildi.

Hastanelerde tedavi gören korona hastası düşmeye devam ediyor

Hollanda'da vaka sayılarında yaşanan azalmanın ardından, hastanelerdeki doluluk oranının da düşmeye devam ettiği açıklandı. 

Dün ülke genelinde hastanelerde tedavi gören bin 822 korona hastasının, bugün açıklanan son verilere göre  bin 731 olduğu açıklandı. Yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören hasta sayısının ise 602 olduğu belirtildi. 

Aşı sayısı 8 milyonu geçti

Hollanda'da dün açıklanan koronavirüs kaynaklı  12 can kaybının ardından, son 24 saatte 19 kişinin daha hayatını kaybettiği bilgisi paylaşıldı.

Hollanda'da koronavirüs kaynaklı hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 17 bin 537'ye yükseldi. Koronavirüs vaka sayısının toplamının ise 1 milyon 622 bin 810 olarak kayıtlara geçtiği açıklandı.

Ayrıca RIVM, 6 Ocak'ta başlayan toplu aşılama sürecinde, dün itibariyle yapılan toplam aşı sayısının 8 milyon 40 bin 730  olduğunu açıkladı. 

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU