Hollanda’da aktif olarak hizmet veren Türk medya mensupları, Doğuş Gazetesinin daveti üzerine “Dostluk Buluşma Akşamları” çerçevesinde buluştular.

Toplantıya farklı alanlarda görev yapan Yalçın Çakır, Ali Okşak, Yavuz Nufel, Özcan Özbay, Hikmet Gür, Sedat Tapan, M. Ali Topcu, Ayhan Sucu, Mahmut Eröztürk, Abdullah Aşıran, Ömer Atıf ve Zeynel Abidin Kılıç katıldı. Türk medyasında tanınan İlhan Karaçay, Ünal Öztürk, Yasemin Öztürk, Adil Akaltun, Ebubekir Turgut, Fatih Özyar, Hamit Sürmeneli, Fatih Karaman ve Mustafa Koyuncu ise  mazeret bildirerek toplantıya katılamayacaklarını iletti.

Akşam yemeği ile başlayan toplantı çay kahve sohbetiyle devam etti2-1536x840

Toplantıda Doğuş Medya Grup Başkanı Ömer Atıf, Yayın Yönetmeni Zeynel Abidin Kılıç kısa birer selamlama ve hoş geldiniz konuşması yaptı.

Özel bir gündemi olmayan toplantıda, basınımızın duayenlerinin imkânsızlıklara rağmen çektiği sıkıntılar ve şuan basın emekçilerinin yaşadığı sorunlar dile getirildi.

Herkesin bol bol hasret giderdiği buluşmada, kimi zaman yürekleri hüzün kucakladı kimi zaman kahkahalar karşıladı emeğin, çilenin izlerini taşıyan simaları…

Buluşmada, basının duayenleri ile eski günler yâd edildi ve hayata geçirilmesinin elzem olduğu pek çok düşünce ve teklif de uzun uzun konuşuldu.

Hollanda Türk basın bir kültür elçisi işlevi ve göreviyle hareket ediyor
DOGUS-TOPLANTI-3-1536x864
Hepsinin bu topluma ve insanlarına sunduğu eşsiz katma değerlerin altı çizilen toplantıda, siyasetçilerin, esnafların, belli meslek sahibi insanların, kurum ve kuruluşların topluma tanıtılmasında yerel basının etkisinin ve üstelediği rolün tartışılmaz olduğuna dikkat çekildi. Toplumun yaşadığı ülkeye her alanda katılımı, uyumu konusunda da ciddi bir fonksiyon üstelen Hollanda Türk basının bir kültür elçisi işlevi ve göreviyle hareket ettiği vurgulandı.

Bu tür buluşmaların sıkça yapılması konusunda hemfikir olan basın mensupları, dışarıdan esen rüzgârlara karşı da birlik ve beraberlik içerisinde hareket edilmesi gerektiği görüşünü yinelediler.

Uzun bir aradan sonra ilk kez uzun bir buluşma ile toplanan basın mensupları, bu ilki gerçekleştiren Doğuş Gazetesi nezdinde yönetime teşekkür ettiler ve en kısa zamanda bu buluşmaların ikincisini gerçekleştirmek üzere sözleştiler.

Kaynak: Doğuş Gazetesi

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

Editör: Aslı Onuş