RIVM, ülke genelinde son 24 saatte 5 bin 396 kişide daha Kovid-19 tespit edildiğini açıkladı. Bugün açıklanan vaka sayısının ise dünden 2 bin 470 daha fazla olduğu belirtildi.

Hastanelerde doluluk oranı düşmeye devam ediyor

Hollanda'da vaka sayılarında yaşanan kısmi azalmanın ardından, hastanelerdeki doluluk oranı da düşmeye başladı. 

Dün ülke genelinde hastanelerde tedavi gören 2 bin 152 korona hastasının, bugün açıklanan son verilere göre 2 bin 60 olduğu açıklandı. Yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören hasta sayısının ise 649 olduğu belirtildi. 

Ülkede toplamda 7.6 milyon doz aşı kullanıldı

Hollanda'da dün açıklanan koronavirüs kaynaklı  7 can kaybının ardından, son 24 saatte 17 kişinin daha hayatını kaybettiği bilgisi paylaşıldı.

Hollanda'da koronavirüs kaynaklı hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 17 bin 473'e yükseldi. Koronavirüs vaka sayısının toplamının ise 1 milyon 606 bin 319 olarak kayıtlara geçtiği açıklandı.

Ayrıca RIVM, 6 Ocak'ta başlayan toplu aşılama sürecinde, bugün itibariyle yapılan toplam aşı sayısının ise 7 milyon 600 bin 984  olduğunu açıkladı. 

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU