Yaklaşık 37 bin kişinin çalıştığı bir şirket olan PostNL, maliyetleri azaltmak için yaklaşık 300 kişiyi işten çıkartma kararı aldı.

Üst düzey yönetici Herna Verhagen, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “2022 yılı hızla değişen ve çalkantılı koşullarda yol almak zorunda kaldığımız bir yıl oldu.” şeklinde ifade kullandı. 

“Küresel makroekonomik ve jeopolitik koşullar, rekor düzeyde yüksek enflasyon ve tüm zamanların en düşük seviyesine ulaşan tüketici güveni ile son derece zorluydu. Bunun sonuçlarımız üzerinde etkisi oldu.” diyen Verhagen, zorlu koşulların 2023'te de devam edeceğini tahmin ettiklerini dile getirdi.

Verhagen, önümüzdeki yıl da yaşanacak zorlu koşullar nedeniyle şirketin “dinamik ve son derece rekabetçi bir pazarda temellerini ve konumunu güçlendirmeye yatırım yapmaya devam etmesi” gerekiyor.

PostNL açıklamasına göre İşten çıkartmaların, yönetim pozisyonlarının ortadan kalktığı Kargo departmanında gerçekleşecek. PostNL, yeniden yapılanma için 20 milyon euro bütçe ayırdı.

©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.