Hollanda Demir Yolları NS bu yıl fiyat artışını hükümetin sağladığı destekle erteledi ancak önümüzdeki yıl biletlere yapılacak zammın kaçınılmaz olduğunu belirtti. Yolcular önümüzdeki yıldan itibaren NS tren bileti veya sezonluk bilet için önemli ölçüde daha fazla ödemek zorunda kalacak. 

Yapılan açıklamaya göre önümüzdeki yıl tren bileti ve abone ücretlerinin yüzde 10'luk bir fiyat artışı olabileceği öngörülüyor.  

Bu yıl tren bileti ve sezonluk abone bilet fiyatlarının yüzde 8,7 oranında artması gerekiyordu. Ancak geçici kabine Ekim ayında bu ücret artışlarını önlemek için 120 milyon euroluk bir destek paketi açıkladı.

AB’den 18 yaşındaki 35 bin gence ücretsiz tren bileti fırsatı AB’den 18 yaşındaki 35 bin gence ücretsiz tren bileti fırsatı

Geçtiğimiz altı ay boyunca tren seferlerinde yapılan çalışmalar nedeniyle çok fazla aksama yaşandı. Ayrıca yaşanan teknik personel sıkıntısı da şirketin işleyişini etkiledi.  Bu durum trenle seyahat sürelerini oldukça olumsuz etkiledi. 

NS geçen yıl gelirde düşüş yaşandığını, bunun yanı sıra enflasyon nedeniyle artan maaş, ekipman ve parça maliyetlerinin de şirketi etkilediğini belirtiyor.

©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.