Hollanda Ulusal Halk Sağlığı ve Çevre Enstitüsü (RIVM)'in yaptığı açıklamada, hastanelerde koronavirüs tedavisi gören hasta sayısının 7 Ocak'tan bu yana en yüksek sayıya ulaştığı belirtildi. 

Dün ülke genelinde hastanelerde tedavi gören  2 bin 611 korona hastasının, bugün açıklanan son verilere göre 2 bin 704'e yükseldiği açıklandı. Yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören hasta sayısının ise 813 olduğu belirtildi. 

Vaka sayısı artıyor

Hollanda Ulusal Halk Sağlığı ve Çevre Enstitüsü (RIVM), ülke genelinde son 24 saatte 7 bin 344 kişide daha Kovid-19 tespit edildiğini açıkladı.

Bugün açıklanan vaka sayısının ise dünden 1.338 daha az olduğu belirtildi.

Hollanda'da Kovid-19 kaynaklı günlük can kaybı inişli çıkışlı devam ediyor

Hollanda'da dün açıklanan koronavirüs kaynaklı  11 can kaybının ardından, son 24 saatte 20 kişinin daha hayatını kaybettiği bilgisi paylaşıldı.

Hollanda'da koronavirüs kaynaklı hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 17 bin 124'e yükseldi. Koronavirüs vaka sayısının toplamının ise 1 milyon 488 bin 594 olarak kayıtlara geçtiği açıklandı.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın 

©️SONHABER.EU