Hollanda Ulusal Halk Sağlığı ve Çevre Enstitüsü'nün yapmış olduğu açıklamada, vaka sayılarında yaşanan azalmanın ardından, hastane ve yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören korona hasta sayısı  azalmaya devam ediyor. 

Dün ülke genelinde hastanelerde tedavi gören 1.065 korona hastasının bugün açıklanan son verilere göre  1.009'a gerilediği açıklandı.  Yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören korona hastasının ise azalmaya devam ederek 351'e gerilediği belirtildi.

Günlük koronavirüs raporu: 2 bin 160 vaka, 9 ölü

RIVM, ülke genelinde son 24 saatte 2 bin 160 kişide  daha Kovid-19 tespit edildiğini açıkladı. Bugün açıklanan vaka sayısının ise dünden 264 daha az olduğu belirtildi.

Hollanda'da dün açıklanan koronavirüs kaynaklı  8 can kaybının ardından, son 24 saatte 9 kişinin daha hayatını kaybettiği bilgisi paylaşıldı.

Hollanda'da koronavirüs kaynaklı hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 17 bin 675'e yükseldi. Koronavirüs vaka sayısının toplamının ise 1 milyon 661 bin 520 olarak kayıtlara geçtiği açıklandı.

Ayrıca RIVM, 6 Ocak'ta başlayan toplu aşılama sürecinde, bugün itibariyle yapılan toplam aşı sayısının 10 milyon 277 bin 859 doza yükseldiğini açıkladı. 

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU