Sağlık ve Çevre için Devlet Enstitüsü (RIVM) tarafından yapılan açıklamada ülke genelinde vaka sayısı düne göre bin 185 azalarak 7 bin 438 olarak tespit edildi.

Hastanede tedavi altınan hasta sayısı son 24 saatte 241 kişi artarken, hastanede toplamda tedavi gören korona hastasının 2 bin 710 kişi olduğu belirtildi. Yoğun bakım ünitelerinde son 24 saatte 29 hasta daha tedavi altına alınırken, yoğun bakımda tedavi gören toplam hasta sayısının 704 kişi olduğu açıklandı.

Hollanda'da dün açıklanan Kovid-19 kaynaklı  38 can kaybının ardından, bugünde 47 kişinin daha hayatını kaybettiği bilgisi verildi. Hollanda'da koronavirüs kaynaklı toplam can kaybı 11 bin 612'ye yükselirken, toplam vaka sayısı ise 821 bin 163 olarak gerçekleşti.

Hollanda'da her gün açıklanan ölüm sayılarının, koronavirüs taşıdığı bilinen ölümler olduğu belirtilirken, Hollanda istatistiklerine göre gerçek ölüm sayısının daha yüksek olabileceği açıklandı.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©SONHABER.EU