Sağlık ve Çevre için Devlet Enstitüsü (RIVM) tarafından yapılan açıklamada ülke genelinde vaka sayısı düne göre 21 artarak 11 bin 550 olarak tespit edildi.

Hastanede tedavi altınan hasta sayısı son 24 saatte 317 kişi artarken, hastanede toplamda tedavi gören korona hastasının 2 bin 304 kişi olduğu belirtildi. Yoğun bakım ünitelerinde son 24 saatte 41 hasta daha tedavi altına alınırken, yoğun bakımda tedavi gören toplam hasta sayısının 600 kişi olduğu açıklandı.

Hollanda'da dün açıklanan Kovid-19 kaynaklı  89 can kaybının ardından, bugünde 97 kişinin daha hayatını kaybettiği bilgisi verildi. Hollanda'da koronavirüs kaynaklı toplam can kaybı 10 bin 924'e yükselirken, toplam vaka sayısı ise 744 bin 57 olarak gerçekleşti.

Hollanda'da her gün açıklanan ölü sayılarının, koronavirüs taşıdığı bilinen ölümler olduğu belirtilirken, Hollanda istatistiklerine göre gerçek ölüm sayısının daha yüksek olabileceği açıklandı.

Ölümlerin sayısının ne kadar hızlı artmaya devam ettiği, kısmen huzurevlerindeki enfeksiyon sayısına bağlı olarak ilerliyor. Son iki hafta içinde en az bir korona enfeksiyonunun teşhis edildiği 746 huzurevi bulunuyor. İlk korona dalgasının zirve yaptığı 15 Nisan'da, en az bir Kovid-19 enfeksiyonu olan 828 huzurevi vardı.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©SONHABER.EU