Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gece saatlerinde artan buzlanma nedeniyle ülke genelinde yollarda ve bisiklet yollarında tuzlama işlemi yapıldı. Buna rağmen bazı yollarda kazalar meydana geldi. Hollanda Meteoroloji enstitüsü KNMI gece saatleri için yayınladığı “turuncu” kodlu uyarıyı sabah saatlerinde ‘sarı’ya çekti.

Den Haag’da bisiklet yollarını tuzlayan bir araç buzlanma nedeniyle hendeğe yuvarlandı. Aracın şoförünün yara almadan kurtulduğu belirtildi.

Rijkswaterstaat dün geceden beri ülke genelinde yollarda ortalama 5 bin ton tuz kullanıldığını ve kamyonların 76 bin kilometreden fazla yol kat ettiğini açıkladı.  Cuma sabah saatlerinde gerekli olan bölgelerde yine tuzlama işlemi yapıldığını kaydetti.

Rijkswaterstaat açıklamasında bazı bölgelerde buzlanmanın devam ettiği bu nedenle hız limitinin düşürüldüğü aktarıldı. Kurum sürücüleri hız sırını uyarılarına uyması uyarısında bulundu.

ANWB tarafından yapılan açıklamada ise daha çok şehir içindeki yollarda kazaların meydana geldiği aktarıldı.

Buzlanma aynı şekilde toplu taşıma araçlarında da zorluk yaşanmasına neden oldu. Cuma sabahı Kuzey bölgelerinde Arriva otobüslerinin sefer yapamadığı belirtildi. Connexxion da Zeeland bölgesinde otobüslerin çalışmadığını kaydetti. 

Bazı küçük gecikmeler dışında, Hollanda Demiryolları (NS) seferlerinde şu ana kadar ciddi bir aksama yaşanmadı. 

©Sonhaber.eu
Fotoğraf: Rijkswaterstaat

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.