Hollanda Avrupa'nın en pahalı akaryakıtını kullanmaya devam ediyor

Hollanda, pandemi döneminde petrol talebinde yaşanan sert düşüşlere rağmen Avrupa'nın en pahalını akaryakıtını kullanmaya devam ediyor. 

Hollanda son yıllarda  Avrupa'nın en pahalı akaryakıtını kullanırken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde de bu ünvanı elinden bırakmadı. 

Hollanda benzin fiyatında zirvede, dizel ve LPG fiyatında ikinci sırada yer alıyor

Petrol fiyatlarının üzerinde oluşan baskıya rağmen Hollanda, litresini 1,89 Euro'dan sattığı benzin fiyatıyla Avrupa'da pahalılıkta  zirvede yer almaya devam etti. 

Hollanda'nın ardından benzin litre fiyatı 1,71 Euro ile Norveç ikinci, Danimarka ve Finlandiya ise 1,61 Euro ile üçüncü sırada yer aldı. Diğer büyük AB ülkelerinde ise benzinin litre fiyatı Fransa'da 1,51 Euro, Almanya'da 1,44 Euro ve Belçika'da ise 1,40 olarak satılıyor. 

Avrupa'da en pahalı dizel yakıtı 1,57 Euro litre fiyatı ile İsveç kullanırken, ikinci sırada 1,53 Euro ile Hollanda ve Norveç yer aldı.  Üçüncü sırayı ise 1,48 Euro ile İngiltere ve Finlandiya paylaştı.

Avrupa'da en pahalı LPG'yi 1,11 Euro litre fiyatı ile İsveç kullanırken, Hollanda ise 0,94 Euro litre fiyatı ile ikinci sırada yer aldı. İsveç ve Hollanda'nın ardından 0,87 Euro litre fiyatı ile Fransa, Avrupa'da en pahalı LPG kullanımında ilk üçte yer aldı.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU