Hollanda’da şimdiye kadar hiç yaşanmamış bir olay gerçekleşti. İlkokul çağındaki bir çocuk, Hoek van Hollanda’daki bir hayvanat bahçesinde en az 9 hayvanı öldürdü.

Bölgesel yayın kuruluşu Rijnmond'a bir açıklama yapan hayvanat bahçesi müdürü, çocuğun yedi ila dokuz tavşan ve iki hamsterı boğarak öldürdüğünü belirtti.

Olayın başka bir ziyaretçinin ölü hayvanları fark etmesi ile ortaya çıktığı belirtilen haberde, çocuğun bu olaydan hiç pişmanlık duymadığı vurgulandı.

Yerel haber sitesi Rodi'ye göre, çocuk sözü edilen hayvanat bahçesini her zaman ailesi ile birlikte ve  sık ziyaret ediyordu. Ancak bu sefer öyle olmadı.  İddiaya göre Pazartesi günü öğleden sonra geç saatlerde hayvanat bahçesine giren çocuk tavşan ve hamster’ları aradı ve onları boğarak öldürdü. 

Polis tarafından olayla ilgili olarak yapılan açıklamada, çocuğun yaşı küçük olması nedeniyle yargılanamayacağı ancak bir bakım programına alınacağı kaydedildi.
©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

Editör: Aslı Onuş