Hollanda'da son 24 saatte 4 bin 822 kişide daha koronavirüs tespit edilirken,  hayatını kaybedenlerin sayısının ise 59 olduğu açıklandı. Hollanda Sağlık ve Çevre için Devlet Enstitüsü (RIVM) tarafından yapılan açıklamada ülke genelinde vaka sayısının düne göre 784 azalarak 4 bin 822 olarak tespit edildiği açıklandı.

Hollanda'da hastanelerde tedavi gören korona hastasının toplamda 2 bin 434 kişi olduğu belirtilirken, yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören toplam hasta sayısının 690 kişi olduğu açıklandı.

Hollanda'da dün açıklanan Kovid-19 kaynaklı  43 can kaybının ardından, bugünde 59 kişinin daha hayatını kaybettiği bilgisi verildi. Hollanda'da koronavirüs kaynaklı toplam can kaybı 13 bin 56'ya yükselirken, toplam vaka sayısı ise 917 bin 308 olarak gerçekleşti.

Hollanda'da her gün açıklanan ölüm sayılarının, koronavirüs taşıdığı bilinen ölümler olduğu belirtilirken, Hollanda istatistiklerine göre gerçek ölüm sayısının daha yüksek olabileceği açıklandı.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz: t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU