banner112

Wilders'in seçim vaadi: İslam'dan Arındırma Bakanlığı ve kamuda başörtüsü yasağı

banner94

HOLLANDA 09.01.2021, 13:01 09.01.2021, 13:22
Wilders'in seçim vaadi: İslam'dan Arındırma Bakanlığı ve kamuda başörtüsü yasağı
© Foto: Sonhaber.eu
banner119

Hollanda’da aşırı sağcı siyasetçi Geert Wilders liderliğindeki Özgürlükler Partisi (PVV), seçim vaadi olarak "İslam'dan Arındırma Bakanlığı"nın kurulacağını açıkladı.

PVV, resmi internet sayfasından 17 Mart'ta yapılacak seçimler için 2021-2025 yılı programını açıkladı. Programda, Göçmenlik, Geri Dönüş ve İslam'dan Arındırma Bakanlığı kurulacağı ve İslam'ın totaliter bir ideoloji olarak tanıtılacağı sözü verildi.

İslam ülkelerinden sığınmacı veya göçmen almamanın vadedildiği programda, camiler, İslami okullar ve Kur'an-ı Kerim aracılığıyla "İslami ideoloji"nin yayılmasının yasaklanacağı ifade edildi.

Programda, kamuda başörtüsü yasağı uygulanacağı, sığınma taleplerinin durdurulacağı ve sığınmacı merkezlerinin kapatılacağı kaydedildi.

Çifte vatandaş olanlar için seçim ve seçilme hakkı verilmeyeceği belirtildi.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Yorumlar (1)
Korkut 10 ay önce
Fasist irkci geri zekali wildersen akildagliginin kontrol edimesi lazim.Dedesi Nemrut dedesi fravnin gucunun yetmedigi Allahin nurunu sondurmeye gucu yetmez.Allah dinini elbette korur.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@