banner112

Rusya Ukrayna savaşı Avrupa'daki gaz fiyatlarını 335 euroya kadar yükseltti!

banner94

Rusya-Ukrayna savaşı Avrupa’daki gaz fiyatlarının rekor üzerine rekor kırmasına neden oldu. Bugün fiyatlar megavatsaat başına 335 euroya çıktı.

HOLLANDA 07.03.2022, 11:17 07.03.2022, 11:33
Rusya Ukrayna savaşı Avrupa'daki gaz fiyatlarını 335 euroya kadar yükseltti!

Avrupa'da derinliği en fazla olan Hollanda merkezli sanal doğal gaz ticaret noktası TTF'de işlem gören nisan vadeli kontratların fiyatı sabah saatlerinde 210 eurodan açıldı ancak daha sonra 335 euroya kadar yükseldi.

Fiyatlar, Rusya-Ukrayna savaşının doğal gaz arzında kesintiye yol açacağı endişesiyle yükselmeye devam ediyor. Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik bombalama ve füze saldırılarından dolayı doğal gaz altyapısının zarar görmesi ve gaz akışının kesintiye uğrayabileceği endişeleri fiyatları artırıyor.

Savaşın devam etmesi durumunda ABD ile Avrupalı ülkelerin Rusya'nın petrol ve doğal gaz ihracatına yaptırımlar getirebileceği ihtimali de fiyatları etkiliyor.

AB ülkeleri, mevcut durumda doğal gaz ihtiyacının yüzde 40'ını Rusya'dan tedarik ediyor.

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz: t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@