banner112

Philips şirketi, uyku apnesi ve solunum cihazlarını kullanmayın çağrısı yaptı

banner94

Philips, son beş yıl içerisinde üretilen ilk seri Dreamstation adlı solunum cihazlarında hayati tehlike oluşturan bir hata olduğunu duyurdu. Şirket cihazları geri çağıracağını belirtti.

HOLLANDA 14.06.2021, 11:05
Philips şirketi, uyku apnesi ve solunum cihazlarını kullanmayın çağrısı yaptı
banner119

Özellikle evlerde uyku apnesine karşı ve solunumu kolaylaştırmak için kullanılan cihazlar, bir kısmı Hollanda'da olmak üzere, dünya çapında şimdiye kadar 3-4 milyon adet satılmış görünüyor.

"Dreamstation" adlı cihazın düzgün temizlenmemesi veya çok nemli ortamda kalması nedeniyle içindeki köpük kısmının parçalandığı belirtilen açıklamada zehirli gazların salınabileceği de vurgulandı. Her iki durumda da toksik ve kanserojen etkisi olabileceği bildirildi.

Köpük parçalarının, baş ağrısı, irritasyon, iltihaplanma veya solunum sıkıntısı yarata bileceği, zehirli gazların da aşırı hassasiyet, baş ağrısı, bulantı veya kusmaya neden olabileceğine dikkat çekildi.

Açıklamada, cihazın kullanılmaması ve doktora başvurulması gerektiği vurgulandı.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

Yorumlar (1)
Ali Riza Ucar 5 ay önce
Valla ben kullaniyorum ,ve basimda agri yapiyordu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@