banner112

Hollanda’nın Den Bosch kentindeki Türk ve Faslılar engelli Ilco için seferber oldu (VIDEO)

banner94

Çoğunluğu Türk ve Faslıların oluşturduğu Den Bosch Kruiskamp mahallesi sakinleri hayatı tekerlekli sandalyede geçen Ilco için seferber oldu. 

HOLLANDA 28.03.2022, 14:30 28.03.2022, 14:43
Hollanda’nın Den Bosch kentindeki Türk ve Faslılar engelli Ilco için seferber oldu (VIDEO)

Hollanda’nın Den Bosch şehrinde yaşayan ve tekerlekli sandalye de hayatını sürdürmek zorunda kalan İlco için yardım kampanyası başlatan “De Kruiskamp Ons Buurtje” adlı platform, engelli vatandaşın hayata bağlanmasını sağlayacak bir yardımda bulundu.

Geçirdiği ağır felç sonrası yaklaşık 5 senedir tekerlekli sandalyede hayatını sürdürmek zorunda kalan Ilco, evden dışarı yalnız çıkamıyordu. Sokağa ve kendi evinin bahçesine dahi sadece eşi Kimberly’in yardımı ile çıkabilen Ilco, bahçede yapılan düzenlemeyle artık kendi başına çıkabileceği için çok mutlu.

“De Kruiskamp Ons Buurtje” adlı platform bölgedeki olumsuzlukları gidermek için mahalle sakinleri tarafından kurulan bir oluşum. Kruiskamp platformunda görev alan Osman Çifçi SonHaber'e yaptığı açıklamada “Daha çok Türk ve Faslı ailelerin ikamet ettiği Kruiskamp mahallesinde başlatılan yardım kampanyası sayesine Ilco artık kendi başına da bahçesine çıkabilecek. Kendi bahçesi tekerlekli sandalyeye uygun değildi. Devamlı evinde oturmak zorunda kalıyordu. Hayırseverlerin desteği ile bahçesi uygun hale getirildi ve artık bahçeye kendi başına çıkabilecek.” dedi.

(Haber fotoğraftan sonra devam ediyor)

Den Bosch Kruiskamp mahallesinde farklı kültürlerden insanların yaşadığını belirten Çifçi, “kültürlerin fazla olduğu bir mahallede böyle güzel bir hareket mahallenin ne kadar birleştirici olduğunu gösterdi. Din, dil, Irk ve kültür farkı olmadan yapılan bu yardımların, diğer mahallerde ve şehirlerde de olmasını bekliyoruz. “şeklinde konuştu.

Ilco ve Kimberly artık bahçelerine çıkabiliyor:

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz: t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@