banner112

Hollanda’da yaklaşık 400 genç sabah namazı için Schiedam Merkez Cami’nde bir araya geldi

banner94

Hollanda’nın farklı bölgelerinden Schiedam’daki Yıldız İslam Merkezi camisine gelen 400 genç, "cemaatle sabah namazı" etkinliğine katıldı.

HOLLANDA 06.02.2022, 10:46 06.02.2022, 11:05
Hollanda’da yaklaşık 400 genç sabah namazı için Schiedam Merkez Cami’nde bir araya geldi

Milli Görüş teşkilatlarına bağlı Hollanda İslam Federasyonu (NIF) Gençlik Teşkilatı tarafından, Schiedam kentindeki Yıldız İslam Merkezi camisinde organize edilen "cemaatle sabah namazı" etkinliğine, ülkenin farklı kentlerinden yaklaşık 400 genç katıldı.

Yıldız İslam Merkezi camisindeki etkinlikte Kur'an-ı Kerim okundu, namaz öncesi ve sonrası gençlere zem zem suyu, hurma, takke ve simit dağıtıldı.

NIF Gençlik Başkanı Ömer Kıraç, namaz sonrası yaptığı konuşmada, sabah namazında buluşan 400 gencin bir bayram havası oluşturduğunu belirterek bu tablodan dolayı gelecek için ümitvar olduklarını söyledi.

Kıraç, "Sabahın en bereketli vaktinde yüzlerce gencimizle yüreği ve gönlü iman ve heyecan dolu kardeşlerimizle ülkemizin farklı şehirlerinden soğuk havada ve zor şartlarda sıcak yatağımızı terk ederek Allah’ın evine geldik. Bunu nasip eden Rabb'imize şükürler olsun." dedi.

Gençlerin her hafta oturdukları kentlerdeki camilerde pazar günü sabah namazında buluştuğunu ifade eden Kıraç, yılda bir kere tüm gençlerin bir araya gelerek toplu sabah namazı kıldıklarını ve bunun heyecanını yaşadıklarını dile getirdi.

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Yorumlar (1)
Fatos 4 ay önce
Ne güzel Allah sayılarını arttırsın ins..Allah kabul etsin...gençlerimizi camiide görmek sevdiriyor

Gelişmelerden Haberdar Olun

@