banner112

Hollanda’da vergi skandalında yeni bir bilgi daha paylaşıldı

banner94

HOLLANDA 28.11.2020, 13:47
Hollanda’da vergi skandalında yeni bir bilgi daha paylaşıldı
banner119

Hollanda’da bir türlü dinmeyen vergi skandalında yeni bir bilgi daha paylaşıldı. Hollanda’da vergi dairesinde göçmen kökenli Hollandalıların yüz 96’sına haksızlık yapıldığının tespit edildiği açıkladı.

Hollanda maliye bakanlığına, vergi dairesindeki göçmen kökenli Hollandalılara yapılan muameleye dair, bugüne kadar bilinmeyen bir bilgi daha sızdı.

Alınan bilgiye göre, 2016 yılında çocuk bakım yardımı skandalında 3 bin euro ve daha fazla borcu olan göçmen ailelere dolandırıcı damgası vurulmuş ve ’kasıtlı borç yapan’(Opzet Grove Schuld) etiketi verilmiş.

Ailelerin böylelikle, itiraz etme hakkı, geri ödemek için taksitle yapılandırma gibi hakları ellerinden alındığı ortaya çıktı.

Araştırmada ortaya çıkan bir diğer bilgi de, ‘kasıtlı borç yapan’ (OGS) damgası yiyen ailelerin belediyeler nezdindeki borç yardımı kapsamına da alınmadıkları bildirildi. Bu sebeple bazı ailelerin evlerini satmak zorunda kaldıkları ve maddi zorluklar içine girdikleri bilgisi paylaşıldı.

Van Huffelen’in bu bilgiyi mecliste yapılan vergi skandalı soruşturmasının bitmesinden sonra paylaşması dikkat çekti.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©SONHABER.EU

Yorumlar (3)
Özkan Maraşlıoğlu 12 ay önce
Vergi cenneti HOLLANDA!!!!
a nurdogan 12 ay önce
rezalet irkcilik her kosede kol geziyo
capoglu 11 ay önce
2000li yillarda doner pizza lokantasi actim 2008de muhasebecim bana sunu soyledi cok iyi bir. zaman gecirdin madalya verilse sana limburk bolge vergi dairesi madalyasiverilecek kisi sendin muhasabecim oldu baska bir muhasebeciye gectim 2012de benim iflasim verildi beni muhasebecim mahv etti bana 480000 bin euro vergi dahsili yapildi bende vergi dairesine gelin konusalim bir sey yapalim taksitle odome yaplim dedim o zaman kralice vardi bana kiralicenin parasini calanla biz masaya oturmayiz dedi bende kizarak bana hirsizmi demek istiyorsun diyerek dukkanin anahtarini ona verdim ve iflasimi mahkeme kararila kabul ettim bana yapilan bu haksizligi mahkemede soyledim ama faydasi olmadi ve iflas etmis oldum

Gelişmelerden Haberdar Olun

@