banner112

Hollanda Ukrayna’daki vatandaşlara ‘Bir an evvel ülkeyi terk edin’ çağrısı yaptı!

banner94

Hollanda Dışişleri Bakanı Wopke Hoekstra, Ukraynada bulunan Hollanda vatandaşlarına ülkeyi biran evvel terk etmeleri çağrısında bulundu.

HOLLANDA 12.02.2022, 14:24
Hollanda Ukrayna’daki vatandaşlara ‘Bir an evvel ülkeyi terk edin’ çağrısı yaptı!

Dışişleri Bakanı Wopke Hoekstra, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Ukrayna'daki güvenlik durumunun daha da kötüleştiğini belirterek, vatandaşların ülkeyi terk etmeleri çağrısında bulundu. 

Seyahat tavsiyesinde Ukrayna'nın kırmızı listeye alındığını vurgulayan Hoekstra, "Hollandalıları bir an önce ülkeyi terk etmeye ve bir daha Ukrayna'ya seyahat etmemeye çağırıyoruz. Durumu yakından izlemeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada da Hollanda'nın Ukrayna Büyükelçiliğinde çalışan çoğu personelin ülkeden ayrılacağı kaydedildi.
 

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz: t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@