banner112

Hollanda ölüme terk etti, Türkiye vatandaşına sahip çıktı

banner94

Hollanda’da yoğun bakımda korona virüs tedavisi gören Türk vatandaşı İlhan Duman, hastane yetkilileri tarafından ölüme terk edilince Türkiye, vatandaşına sahip çıktı. Duman, Türkiye'nin gönderdiği ambulans uçağı ile ülkeye getiriliyor.

HOLLANDA 23.01.2021, 11:58
Hollanda ölüme terk etti, Türkiye vatandaşına sahip çıktı
banner119

Türk vatandaşı İlhan Duman, Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da bulunan bir hastanenin yoğun bakım servisinde korona virüs tedavisi görüyordu. Duman'ın tedavi gördüğü hastanenin doktorları, 47 yaşındaki Duman'ın tedavisinde ilerleme görülmediği gerekçesiyle Çarşamba günü hastanın fişini çekme kararı aldı. Doktorların kararı bildirmesinin ardından Duman'ın çocukları, babalarının kurtarılması için Türkiye'nin Amsterdam Başkonsolosluğu ile iletişime geçerek, Türk yetkililerden yardım istedi.

Duman'ın çocukları tarafından yapılan çağrıya kayıtsız kalmayan Cumhurbaşkanlığı, vatandaşına sahip çıktı. Duman'ın Hollanda'dan Türkiye'ye getirilmesi için ambulans uçak gönderildi. Duman, Türkiye'nin gönderdiği ambulans uçağa bindirilerek, saat 19.00'da Türkiye topraklarına doğru yola çıktı.

"Türkiye, Dünyanın nederisinde olursa olsun her zaman vatandaşının yanında"

Türkiye'nin Amsterdam Başkonsolosu Engin Arıkan, konuya ilişkin açıklamasında, "Duman, 6 gündür yoğun bakımdaydı, ağır bir vakaydı. Duman'ın tedavisinde ilerleme kaydedilememesi üzerine hastane böyle bir karar almış. Duman'ın ailesi, hastanın Türkiye'ye nakledilmesi için Çarşamba günü bize başvuruda bulunarak, gerekli belgeleri toparladı ve bize gönderdi. Biz de Sağlık Bakanlığımıza ilettik. Sağlık Bakanlığı, yaptığı değerlendirme sonucunda ambulans uçak göndermeye karar verdi. Ambulans uçak ile Duman, Hollanda'dan Türkiye'ye götürüldü. Duman'ın tedavisine orada devam edilecek" dedi.

Duman'ın sağlık durumuna ilişkin herhangi bir bilgi almadıklarını belirten Arıkan, hastanın buradan gitmesi için epey çaba gösterildiğini aktardı. Arıkan, hastanın nakledilmesi için oldukça hızlı bir şekilde harekete geçildiğini vurgulayarak, "Devletimiz vatandaşlarını hiçbir zaman yalnız bırakmıyor. Türkiye, dünyanın neresinde olursa olsun her zaman vatandaşının yanında" dedi.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Kaynak: İHA

Yorumlar (6)
Ülkü 9 ay önce
ALLAH devletimden milletimden razı olsun. Helal olsun
Zeynep 9 ay önce
Bi yerden kısıp diger yere gösteris olsun diye böyle şeylere kalkışıyo .. klasik erdoğan zihniyeti hiç samimi gelmiyorsunuz!
Mustafa 9 ay önce
Zeynep denen okuyucu bunun gosteris neresinde anlayamadim vatandas yardim istemis Devletimiz sahip cikmis,Erdoganmi dedi vatandasa sen hastalanda ben show yspim diye ,Birax insaf
Tugba Sinanoglu 9 ay önce
HELAL OLSUN DEVLETİMİZE ALLAHIM EKSİK ETMESİN DAHA İYİ OLSUN EN İYİ OLSUN İNSALLAH ALLAH RAZI OLSUN
Seher dönmez 9 ay önce
Allah devletimizden razı olsun bizburda gurbette yalnız deyiliz işAllah Allah hasdamıza acil şifalar verir
Karadeniz kasirgasi 9 ay önce
Gurbetcileri burdan imkan olsa alinsa hep birlikte terk etaek avrupayi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@