banner112

Hollanda'nın Veen kasabasında gerginlik devam ediyor! Araçları ateşe verdiler

banner94

Hollanda’nın Veen kasabasında günlerdir devam eden polis ve gençler arasındaki gerginlik dün de devam etti.

HOLLANDA 27.12.2020, 13:11 27.12.2020, 13:34
Hollanda'nın Veen kasabasında gerginlik devam ediyor! Araçları ateşe verdiler
banner119

Gece boyunca yaşanan olaylarda, Witboomstraat sokağında iki otomobil ateşe verilip, havai fişekler atıldı.

Son üç gündür büyük taşkınlıklar yaşanırken, olay yerine gelen itfaiyecilerin çalışmasına engel olan gençler, Kasabada her yıl geleneksel alışkanlık haline gelen trafikten men edilmiş otomobilleri ateşe verdi.

Belediye başkanı dün gece yaşananların tam bir rezalet olduğunu, yardım görevlilerinin ve itfaiyecilerin havai fişek gibi objelerle taşlanmasının kabul edilemez bir durum olduğunu belirtti. Başkan "Aklınızı başınıza alın, bizi daha sıkı önlemler almaya mecbur etmeyin" çağrısına rağmen sokaklarda taşkınlıklar devam etti.

Olayların, önümüzdeki günlerde sürüp sürmeyeceği merak edilirken, belediye başkanı tarafından sert kararların alınmasına kesin gözüyle bakılıyor. 

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©SONHABER.EU

Yorumlar (1)
Ayko7 11 ay önce
Yıkın ortalığı amq..Avrupa’nın diğer ülkelerinde itirazını belli ediyor insanlar,,Bu Hollandalılar kadar koyun bir toplum daha yok Avrupa’da,şikayete gelince bıdı bıdı bol eyleme gelince tırsık..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@